European urology residents education programme


EUROPEAN UROLOGY RESIDENTS EDUCATION PROGRAMME (EUREP) jest to cyklicznie odbywający się od ośmiu lat intensywny 6-dniowy kurs skierowany głównie do rezydentów urologii przygotowujących się do egzaminu FEBU. Organizatorem kursu jest European School of Urology (ESU) we współpracy z European Board of Urology (EBU). Od kilku lat EUREP odbywa się w Pradze i jednorazowo bierze w nim udział około 300 młodych urologów głównie z Europy, ale nie tylko

Program kursu podzielony jest na 5 modułów i obejmuje wszystkie aspekty współczesnej urologii. Wykładowcami są europejscy eksperci specjalizujący się w wybranych zagadnieniach. Zajęcia trwają od 8:30 do 18:00 z krótkimi przerwami. Część przedpołudniowa obejmuje wykłady omawiające zagadnienia danego modułu, natomiast część popołudniowa to interaktywna dyskusja, prezentacja przypadków, sprawdzanie nabytej wiedzy. Przed rozpoczęciem kursu materiały edukacyjne dostępne są on-line (wykłady z poprzedniego kursu) celem przygotowania do kursu, po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma materiały z danego roku.

Istnieje możliwość wzięcia udziału z 2-godzinnych warsztatach laparoskopowych „hands-on-training”, gdzie przy jednym trenażerze dwóch adeptów szkoli się pod okiem eksperta na poziomie podstawowym lub zaawansowanym.

W kursie EUREP można uczestniczyć tylko jeden raz.


Ważne informacje:

Termin 12. EUREP 2014: 10 września - 15 września 2014r.

Termin rejestracji zgłoszeń: od 7. stycznia 2014r do 1. maja 2014r.

Termin potwierdzenia przyjęcia na kurs: do 15. czerwca 2014r na adres mailowy.

Termin rezygnacji z kursu: do 1. sierpnia 2014r pisemnie na adres sekretariatu kursu.
UWAGA: W razie rezygnacji po tej dacie zostaniesz obciążony kosztami w wysokości 500 Euro.

Warunki przyjęcia zgłoszenia:

1. Rejestracja on-line ,

2. Przesłanie potwierdzenia przez ordynatora oddziału statusu adepta urologii na druku dostępnym na stronie eurep2014 oraz kopii paszportu na adres: eurep@uroweb.org

Przy wyborze uczestników spośród kandydatów znaczenie będą miały:

1. Członkostwo w EAU,

2. Rok szkolenia (pierwszeństwo będą miały osoby w trakcie ostatniego roku specjalizacji),

3. Kolejność zgłoszeń,

4. Znajomość języka angielskiego.

5. Ilość punktów kredytowych zdobytych w ramach programu EAU-ACME.

6. Do szkolenia można podejść tylko raz.


Lokalizacja kursu:
Clarion Congress Hotel
Hotel details:
Freyova 33
CZ 190 00 Prague 9 - Vysocany
Phone + 420 211 131 116
Fax + 420 211 131 402
Website www.cchp.cz

Uczestnicy kursu mają pokryte koszty:

1. Opłaty rejestracyjnej,

2. Zakwaterowania w dwuosobowych pokojach,

3. Koszty przejazdu do wysokości 400 Euro po przedstawieniu faktur za paliwo, biletów lotniczych, biletów kolejowych. UWAGA: jeśli jedziesz samochodem jest możliwość skorzystania z parkingu hotelowego za co zwracane są pieniądze; jeżeli lecisz samolotem zwracane są koszty jedynie biletu lotniczego – nie ma zwrotu pieniędzy za dojazd na lotnisko ani za parking przy lotnisku.


Strona internetowa 12. EUREP 2014: http://eurep2014.uroweb.org/.

25 sierpnia 2016

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XIII Spotkaniu Sekcji Adeptów Urologii, które odbędzie się 30 września 2016 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.
08 grudnia 2014

UWAGA - XII Spotkanie SAU 2015 – NOWY TERMIN
Informujemy że XII Spotkanie Sekcji Adeptów Urologii odbędzie się w Warszawie w dniu13 czerwca 2015 roku. Więcej informacji podamy w późniejszym terminie.