3
Sierpnia
2012
Szanowni Adepci,

w dziale Specjalizacja -> Ankieta dostępna jest już ankieta ewaluacyjna dla wszystkich, którzy są w trakcie specjalizacji z urologii. Ma ona na celu zebranie Waszych opinii na temat możliwości realizacji programu specjalizacji, a w szczególności nabywania w jej trakcie umiejętności teoretycznych i praktycznych. W ankiecie umieściliśmy głównie elementy stanowiące temat do dyskusji, stąd w ocenie umiejętności praktycznych brak wyszczególnienia drobnych zabiegów diagnostyczno-leczniczych, których wykonywanie jest bezspornie elementem naszego szkolenia. Umieszczenie zabiegów urologicznych o dużym stopniu trudności nie ma na celu działać frustrująco na tych z nas, którzy ich nie wykonują, a jedynie zweryfikować jaki procent adeptów przeprowadza je samodzielnie lub z asystą specjalisty i czy w związku z tym powinny one być wykonywane przez specjalizujących się w urologii przed otrzymaniem tytułu specjalisty.

Zebrane dane będą dla nas przydatne podczas prac nad zmianą programu specjalizacji.

Prosimy uprzejmie o poświęcenie kilku minut i wypełnienie kwestionariusza.

Dzięki niemu mamy możliwość realnego wpływu na przebieg rozwoju zawodowego. Wyniki ankiety, z zachowaniem pełnej anonimowości, będą publikowane w Przeglądzie Urologicznym.

Jednocześnie chcielibyśmy, aby podobny formularz stał się na stałe jednym z narzędzi używanych do oceny postępów podczas przebiegu szkolenia specjalizacyjnego i naszej satysfakcji z jego przebiegu.

Wszelkie uwagi, zastrzeżenia i pomysły co do konstrukcji i zawartości ankiety są mile widziane, dlatego przesyłajcie swoje spostrzeżenia na nasz adres mailowy sau@sau.pl.

Pozdrawiamy serdecznie
Zarząd SAU PTU12
lipca
2012
Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Adeptów Urologii, Urologów, osoby towarzyszące oraz sympatyków naszych spotkań na UROSURF 2012. Spotykamy się już 6-ego września w czwartek.

Poniżej w załączeniu szczegółowy program wydarzenia oraz wszystkie niezbędne informacje.

Program UROSURF 2012

Do zobaczenia!!!

Organizatorzy:
Joanna Bagińska
Zarząd Sekcji Adeptów Urologii, PTU
Oddział Północno-Zachodni PTU24
maja
2012
Szanowni Adepci,

zachęcamy do udziału w konferencji CEM, osoby których prace będą przyjęte uzyskają refundację kosztów uczestnictwa, a prace mają szansę na publikację w CEJU.

Konferencja ta dedykowana jest głównie specjalizującym się i młodym urologom, którzy uczą się lub doskonalą technikę pisania i prezentacji doniesień naukowych. Osoby przedstawiające pracę uzyskują cenne wytyczne od autorytetów europejskiej urologii w miłej, życzliwej atmosferze, tworzy to również sprzyjające warunki do próby sił swoich pierwszych prezentacji w języku angielskim.

Załączamy list zachęcający Pana Profesora Marka Sosnowskiego.

Mamy nadzieję na Waszą aktywność,
Pozdrawiamy,
Zarząd SAUSzanowni Państwo!

W imieniu profesora Marbergera i własnym, serdecznie zapraszam urologów z całej Polski do aktywnego udziału w EAU 12th Central European Meeting, który odbędzie się w Dreźnie, w dniach 12-13 października 2012 roku.

Polskie Towarzystwo Urologiczne pokryje koszty uczestnictwa oraz koszty zakwaterowania autorów - członków PTU prezentujących prace. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego PTU (zwrot kosztów na podstawie przedstawionej faktury) będzie pisemne zgłoszenie do Biura PTU faktu zakwalifikowania pracy na CEM.

Termin zgłaszania prac upływa 1 lipca 2012.

Dokładne informacje zamieszczone są na stronie EAU pod adresem cem.uroweb.org. Zapraszam autorów prezentowanych prac do ich publikacji w „Central European Journal of Urology”. Więcej informacji na temat CEJUrol pod adresem: www.cejurol.com.

Serdecznie zachęcam do licznego i aktywnego reprezentowania Polskiego Towarzystwa Urologicznego w Dreźnie!

Łączę pozdrowienia

Marek Sosnowski
Prezes PTU23
kwietnia
2012
Szanowni Adepci i Urolodzy,

serdecznie zapraszamy na spotkanie URO-SURF 2012 organizowane we współpracy z Joanną Bagińską na Helu w dniach 6-9 września.

W planie mamy garść ciekawych wykładów, ponad 3 dni zabawy i hektolitry wody morskiej. Liczymy na Wasz udział, brak opadów i przynajmniej 10 w skali Beauforta.

Startujemy po południu, w czwartek 6 września 2012. Szczegóły wkrótce.

Pozdrawiamy,
Zarząd SAU6
kwietnia
2012
Szanownym członkom i sympatykom Sekcji Adeptów Urologii Polskiego Towarzystwa Urologicznego pragniemy życzyć radosnych, spokojnych, pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze oraz wszelkiej pomyślności.

Zarząd SAU123456
25 sierpnia 2016

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XIII Spotkaniu Sekcji Adeptów Urologii, które odbędzie się 30 września 2016 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.
08 grudnia 2014

UWAGA - XII Spotkanie SAU 2015 – NOWY TERMIN
Informujemy że XII Spotkanie Sekcji Adeptów Urologii odbędzie się w Warszawie w dniu13 czerwca 2015 roku. Więcej informacji podamy w późniejszym terminie.