26
luty
2014
Członkowie Sekcji Adeptów Urologii mogą być zwolnieni z opłaty za udział w 44. Kongresie Naukowym PTU oraz mieć pokryte koszty noclegów podczas Kongresu!


Zgodnie z decyzją Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Urologicznego członkowie Sekcji Adeptów Urologii PTU, którzy;
- zgłoszą do druku w Central European Journal of Urology pracę jako pierwszy autor oraz
- uzyskają do 13 lipca 2014 roku informację o przyjęciu pracy do druku zostaną zwolnieni z opłaty zjazdowej oraz będą gościć w jednym z hoteli bazy noclegowej PTU na koszt Towarzystwa. To wyjątkowa okazja i bez wątpienia warto z niej skorzystać.

Gratyfikacja proponowana jest jedynie członkom Sekcji Adeptów Urologii PTU i tylko pierwszym autorom artykułów.

Trzeba pamiętać, że proces recenzji artykułów zajmuje kilka tygodni, stąd prace należy zgłaszać ze stosownym wyprzedzeniem. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcjami dla autorów prac zgłaszanych do Central European Journal of Urology
http://www.termedia.pl/Journal/Central_European_Journal_of_Urology-57/Dla_autorow20
luty
2014
Od obecnego roku pojawiła się jedna ważna zmiana wśród kryteriów selekcji dla kandydatów na kurs EUREP w Pradze.

Rezydenci członkowie EAU pragnący uczestniczyć w corocznym spotkaniu EUREP w Pradze mogą teraz zwiększyć swoje szanse na zostanie zakwalifikowanym. W związku z dużym zainteresowaniem programem zakwalifikowanie staje się coraz trudniejsze. Europejska Szkoła Urologii zdecydowała się wziąć pod uwagę przy rekrutacji liczbę punktów kredytowych, które można osiągnąć poprzez prawidłowe udzielanie odpowiedzi na pytania wielokrotnego wyboru EU - ACME . Na stronie internetowej EU - ACME , można odpowiedzieć na kilka pytań wielokrotnego wyboru (MCQs ) na podstawie artykułów w ‘European Urology’. W każdym numerze European Urology znajduje się cztery lub pięć artykułów, do których zamieszczone są MCQs. Za każdy zestaw pytań na który udzieli się co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi aplikant uzyskuje jeden punkt kredytowy. Ilość tych punktów kredytowych będzie dodatkowym atutem przy ubieganiu się o udział w corocznym kursie EUREP w Pradze. Można zacząć już teraz, nawet jeśli zamierzacie ubiegać się o EUREP w przyszłych latach (możliwe tylko dla członków juniorów EAU ).

eu-acme.org/europeanurology2
stycznia
2013
AUA International Residency Grant Program Zachęcamy do zgłoszenia ośrodka szkoleniowego do AUA oraz do zarejestrowania rezydentów jako członków American Urology Association. Istnieje możliwość otrzymania stypendium w wysokości 200$, które można przeznaczyć na koszty uczestnictwa w konferencjach organizowanych przez AUA. Więcej informacji... (Proszę dodać w zakładce ROZWÓJ temat: AUA Grant) Aby wziąć udział w konkursie AUA International Residency Grant Programo grant należy spełnić dwa kryteria: 1. Być zarejestrowanym Ośrodkiem Urologicznym jako Urological Residency Program – dotyczy krajów poza Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i Meksykiem. 2. Zarejestrować w AUA dwóch nowych rezydentów w okresie do 15. 02.2013r poprzez wypełnienie formularza IRIT (International Residents-in-Training) Obecnie tylko jeden ośrodek Urologiczny w Polsce jest zgłoszony do AUA, jest to : Centrum Onkologii, Klinika Świętej Rodziny, Postgraduate Teaching Hospital, Rydygier Memorial Hospital SPSK im. Prof. W. Orłowskiego. Etapy aplikacji: 1. Należy zgłosić ośrodek Urologiczny do bazy danych AUA. Link znajduje się na stronie internetowej. 2. Następnie złożyć wniosek o członkostwo w AUA – dotyczy dwóch rezydentów z danego ośrodka, w terminie do 15.02.2013. W tym celu należy przesłać formularz zgłoszeniowy dostępny na ich stronie internetowej. Następnie, na drodze losowania zostają wybrani rezydenci, którzy otrzymają grant w wysokości 200$ na pokrycie kosztów związanych z uczestnictwem w konferencjach organizowanych przez AUA. Środki finansowe należy wydać przed końcem 2013r i złożyć sprawozdanie o wydatkach do AUA. Wszystkie informacje wraz z niezbędnymi linkami znajdują się na stronie: http://www.auanet.org/content/residency/intl-residency-grant.cfm5
listopada
2012
Szanowni Adepci,

w jesiennej porcji informacji chcielibyśmy Wam przekazać, iż:

1. na skutek inicjatywy SAU podczas listopadowego egzaminu testowego z urologii zdający otrzymają dwie wersje testu anglo i polskojęzyczną.

Zdający nie muszę więc deklarować, którą z wersji testu chcą pisać.

Ma to na celu przyspieszyć zrozumienie treści pytań i odpowiedzi, ułatwić odczytanie zamysłu autora konstruującego pytanie, zwłaszcza w zakresie wysokospecjalistycznego formułowania i słownictwa angielskiego, które może nieść trudności w ich tłumaczeniu.

Wszystkim adeptom życzymy powodzenia podczas egzaminu.

2. Przypominamy o zgłaszaniu swojego uczestnictwa w spotkaniu SAU, które odbędzie się 10 listopada w Bydgoszczy. Szczegółowe informacje na stronie sau.pl/rozwoj/konferencje. W załączeniu FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i ULOTKA

3. Ministerstwo Zdrowia, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz Przewodniczący Mazowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Pan prof. dr hab. n. med. Wojciech Pypno, zapraszają na bezpłatne szkolenie lekarzy urologów. Szczegółowe informacje przesyłam w załączeniu. PROGRAM SZKOLENIA, FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE.

Wszelkie pytania proszę kierować do koordynatora projektu Sz.P Jolanty Meller Koordynator ds. administracyjnych Projektu (45+)
Centrum Onkologii
Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie ul. W. K. Roentgena 5
02-781 Warszawa
Tel: (22) 546 29 62
e-mail: jolantameller@coi.waw.pl

Serdecznie pozdrawiamy,
Zarząd SAU
5
Października
2012
Koleżanki i Koledzy Adepci,

uprzejmie zapraszamy na 9 Spotkanie Adeptów Urologii, które odbędzie się
10 listopada 2012 roku w Centrum Onkologii w Bydgoszczy
przy ul. Romanowskiej 2.

Pobierz szczegółowy program wydarzenia - IX Spotkanie SAU .

Zakwaterowanie dla uczestników spotkania w hotelu „Pozyton” na terenie Centrum Onkologii. (pierwsze 50 osób bezpłatnie, zwrot gotówki na podstawie faktury)

www.hotelpozyton.pl
Wymagana jest osobista rezerwacja miejsca noclegowego.

Tel.: 52 3290500
E-mail: pozyton.recepcja@co.bydgoszcz.pl

Gospodarzami i głównym organizatorem spotkania jest

Katedra i Klinika Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Dziecięcej

Collegium Medicum UMK

Oddział Urologii Onkologicznej Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Zgłoszenia udziału w Spotkaniu Adeptów Urologii prosimy kierować do Sekretariatu Kliniki Urologii

Tel.: 52 5854500

Fax: 52 5854045

E-mail: klurol@cm.umk.pl

Uczestnictwo w Spotkaniu Adeptów jest bezpłatne.

Pozdrawiamy i do zobaczenia
Zarząd SAU, PTU
123456
25 sierpnia 2016

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XIII Spotkaniu Sekcji Adeptów Urologii, które odbędzie się 30 września 2016 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.
08 grudnia 2014

UWAGA - XII Spotkanie SAU 2015 – NOWY TERMIN
Informujemy że XII Spotkanie Sekcji Adeptów Urologii odbędzie się w Warszawie w dniu13 czerwca 2015 roku. Więcej informacji podamy w późniejszym terminie.